czwartek, marzec 11, 2021

Kredyty hipoteczne i ich możliwe zastosowania

Wiele osób utożsamia kredyty hipoteczne wyłącznie z możliwością sfinansowania zakupu nieruchomości. Tymczasem takie zobowiązania mogą służyć również innym celom. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że wszystko jest w tym obszarze zależne od konkretnej oferty kredytu hipotecznego oraz od przebiegu negocjacji z instytucją bankową i dokonanych w konsekwencji ustaleń. Warto jednak mieć świadomość tego, że kredyty hipoteczne nie są ukierunkowane wyłącznie na nabycie nieruchomości.

Zakup nieruchomości z wykorzystaniem kredytu hipotecznego

Podstawowym i chyba najbardziej popularnym zastosowaniem kredytu hipotecznego jest bez wątpienia kupno mieszkania lub domu. Takie zobowiązania bardzo się przydają, ponieważ mnóstwo osób marzy o nabyciu swojej nieruchomości, tymczasem chodzi tutaj o wysokie sumy, a zatem samodzielne odkładanie środków jest w tym przypadku czasochłonne i prowadzi do opóźnienia realizacji celu. Nie każdy ma ochotę czekać, dlatego też całkiem zrozumiałe jest zainteresowanie kredytami hipotecznymi w tym zakresie.

Przeprowadzenie remontu przy pomocy kredytu hipotecznego

Ciekawą opcją może okazać się wykorzystanie kredytu hipotecznego do przeprowadzenia remontu. Niejednokrotnie bowiem nieruchomość wymaga przeprowadzenia szeregu napraw, czy też udoskonaleń lub odnowień – wszystko zależy od okoliczności. Może również pojawić się chęć wprowadzenia po prostu pewnych zmian do wyglądu obiektu. Takie przedsięwzięcia również w wielu przypadkach wiążą się z wysokimi kosztami, dlatego kredyt hipoteczny w tym obszarze także może się okazać przydatny.

Wyposażenie wnętrza przy zastosowaniu kredytu hipotecznego

Kolejnym możliwym zastosowaniem kredytów hipotecznych jest wyposażenie przestrzeni mieszkalnej przy ich pomocy. Zakup sprzętów oraz mebli to duży wydatek, dlatego też sfinansowanie go tą drogą może być interesującą i atrakcyjną opcją. Wszystkie wymienione w tym artykule opcje to jednak tylko przykłady zastosowań kredytów hipotecznych – zawsze trzeba uważnie przeanalizować konkretną ofertę w tym zakresie oraz zweryfikować podpisywaną umowę. W finansach bardzo istotna jest dokładność, dlatego też nie można pomijać takich szczegółów, ponieważ mogą one odegrać ważną rolę w procesie decyzyjnym.

piątek, styczeń 8, 2021

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy w koronawirusie?

Pandemia to dla wielu osób ciężki czas – wiele ludzi straciło bowiem w tym okresie pracę, dlatego, gdy brakuje nam pieniędzy rozwiązaniem może okazać się sięgnięcie po kredyt gotówkowy. Czy warto po niego sięgać w koronawirusie?

Pandemia koronowirusa wpłynęła na wiele aspektów naszego życia, jednym z nich jest również bankowość. Wirus wpłynął na gospodarkę wielu państw. Sprawił również, że wiele osób utraciło swoje dotychczasowe źródło dochodów. Trudno przewidzieć jak długo potrwa pandemia i jak wpłynie na otaczającą nas rzeczywistość. Wszystko to sprawia, że sytuację niepewności odczuwa również sektor finansowy. Banki wprowadziły z jednej strony szereg udogodnień, które mają pozwolić klientom, na łatwiejsze korzystanie z ich usług za pośrednictwem strony internetowej. To niejedyne udogodnienie. Banki mają świadomość trudnej sytuacji ich klientów, dlatego wiele placówek wprowadziło np. wakacje kredytowe dla osób, które mają kredyty. Z drugiej strony, jeśli ktoś zdecyduje się na regularne płatności wtedy zyska z powodu obniżenia stóp procentowych. Gdy sytuacja się ustabilizuje stopy procentowe zostaną podwyższone.

A co z osobami, które chciałyby zaciągnąć kredyt w tej chwili? W tej chwili przedsiębiorcy mogą zaciągnąć kredyt dla firm z korzystnymi warunkami, wszystko przez rezerwę NBP przeznaczoną na ten cel. Ma to pomóc w utrzymaniu ich płynności oraz ochronieniu ich przed bankructwem. Nieco trudniej mają klienci indywidualni. Zazwyczaj banki zawyżają poprzeczkę związaną z wzięciem kredytu. Niektóre banki uniemożliwiają wzięcie kredytu np. klientom, którzy zatrudnieni są w branży turystycznej. Decyzja ta bazuje na braku stabilności zatrudnienia. Dlatego w tym wypadku łatwiej jest paradoksalnie małym i średnim przedsiębiorstwom. Nie ma jednak oficjalnego stanowiska banków w aspekcie zmiany polityki przyznawania kredytów klientom indywidualnym. Analizują one zagrożenia, przez co wielu klientom będzie trudniej zaciągnąć kredyt. Tym sposobem uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej może nie być łatwe, ale warto spróbować, zwłaszcza, jeśli nie mamy innej możliwości. Nie należy też zrażać się, jeśli w jednym banku otrzymamy odmowę, to warto zgłosić się do innego, może tam bank wyda nam pozytywną decyzję. Wiele zależy tak naprawdę od indywidualnych wytycznych banku. Dlatego nie poddajmy się. Pamiętajmy też, by decyzję o zaciągnięciu kredytu podjąć po dokonaniu dokładnej analizy. Nie powinniśmy jej podejmować pochopnie.