poniedziałek, marzec 18, 2019

Jak wybrać tani kredyt gotówkowy

Wielu z nas boryka się z zamiarem kupna nowego auta jednak niestety nie zawsze stać nas na to, żeby zakup sfinansować za gotówkę i poszukujemy wówczas pomocy w banku. W takiej sytuacji banki najczęściej proponują nam kredyt samochodowy. Jak się okazuje tani kredyt gotówkowy pozwoli nam sfinalizować zakup dowolnego pojazdu zarówno nowego z salonu jak i samochodu używanego. Tani kredyt samochodowy powinien mieć niskie oprocentowanie i niską prowizję od zobowiązania, zobacz który kredyt taki będzie na kredytomania.eu.

Jeżeli będziemy chcieli porównać koszty kredytu samochodowego z kosztami kredytu gotówkowego za kory również możemy kupić samochód, będziemy mogli odnieść błędne wrażenie kredyt samochodowy będzie dla nas tańszy i zdecydowanie bardziej korzystny. Jak się okazuje nie zawsze tak jest. Najtańsze kredyty gotówkowe mogą być korzystniejsze szczególnie przy nabywaniu auta używanego liczącego powyżej lat.

Na to że kredyt samochodowy jest tani wpływa kilka ważnych czynników:

- wiek samochodu – oczywiście im samochód starszy tym koszty kredytu będą wyższe. Zdarzają się banki które nie udzielają kredytów samochodowych na sfinalizowanie kupna auta powyżej 15 lat, bądź też nawet 10 lat. Są również banki z racji wieku wprowadzają również ograniczenia co do okresu spłaty zobowiązania, spowoduje to, że miesięczna rata będzie wyższa.

- wartość samochodu – jak się okazuje im samochód droższy, a kredyt większy tym warunki zdecydowanie bardziej preferencyjne.

- Wkład własny – wniesienie wkładu własnego może w znacznym stopniu obniżyć koszt całego kredytu.

Analizując powyższe czynniki okazuje się że kredyty samochodowe to tanie kredyty na samochód nowy, natomiast wieloletnie auto zdecydowanie korzystniej będzie sfinansować w większości przypadku korzystając z kredytu gotówkowego, który nie będzie wymagał od nas wkład własnego.

Kredyt gotówkowy online

Wiele banków umożliwia nam zaciągnięcie kredytów gotówkowych przez internet. Poszukując taniego kredytu gotówkowego który będziemy mogli przeznaczyć na kupno auta nowego lub używanego powinniśmy skorzystać z kalkulatora kredytowego który z pewnością okaże się bardzo przydatny i pomoże nam podjąć ostateczną decyzję. Przy wpisaniu do kalkulatora wszystkich istotnych dla nas parametrów zobowiązania czyli kosztów kredytu, okresu spłaty oraz odsetek, kalkulator zaprezentuje nam porównanie kredytów gotówkowych które aktualnie będą dostępne w poszczególnych bankach i które spełnią nasze oczekiwania.

Najtańszy kredyt gotówkowy powinien mieć zarówno niskie oprocentowanie, ale najważniejsze jest RRSO, dzięki temu będziemy mieć pewność że banki nie obciążą nas innymi nieprzewidzianymi opłatami w okresie przygotowania umowy kredytowej i spłaty zobowiązania. Wszytkie banki w Polsce mają w swojej ofercie kredyt gotówkowe oznacza to, że będziemy mieć bardzo duży wybór poszukując kredytu gotówkowego. Nieco trudniej będzie jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu samochodowego gdyż w swojej ofercie ma go zdecydowanie mniej banków.