czwartek, styczeń 24, 2019

Kredyty gotówkowe i ich przeznaczenie

Szeroki dostęp do kredytów gotówkowych sprawia, że na zaciągnięcie takich zobowiązań z każdym rokiem decyduje się coraz więcej osób. Powodów jest wiele – przede wszystkim łatwość ich uzyskania jak też coraz niższe koszty związane z ich spłatą.

Kredyt dobry na wszystko

Osoby zaciągające tego typu zobowiązania realizują przy ich pomocy bardzo różnorodne cele. Bardzo często są one przeznaczane na zakupy nowych sprzętów do domu czy na przykład na wykonanie większego remontu domu czy mieszkania. Kredyt gotówkowy bowiem ma ta zaletę, iż zaciągając go klienci nie muszą się tłumaczyć z tego, na co zostały przeznaczone pieniądze. Wprawdzie dostępne są także zakupy na raty, jednak bywa że po zakupie wybranych sprzętów zachodzi konieczność dokupienia wielu innych materiałów, jak to ma miejsce w przypadku remontu. Kredyty przeznaczane są także na wyjazdy wakacyjne czy na prezenty, zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. W związku z rosnącym zainteresowaniem nimi banki wprowadziły do swojej oferty kredyty, które potocznie nazywane są promocyjnymi. Są one bowiem oferowane na preferencyjnych warunkach w tych okresach, kiedy zapotrzebowanie na nie jest największe. Zazwyczaj jest to okres przed letnim wypoczynkiem jak również przed świętami. Dzięki temu wielu klientów może z nich skorzystać, płacąc łącznie za kredyt znacznie mniej, niż musieliby zapłacić decydując się na tradycyjną ofertę.

Kwoty kredytów a warunki ich otrzymania

Warunki uzyskania kredytów gotówkowych bardzo często uzależnione są przede wszystkim od tego, o jaka kwotę klient się stara. Im niższa, tym zazwyczaj mniej formalności i przede wszystkim mniej dokumentów do przedstawienia w banku. Korzystne, zwłaszcza ze względu na czas są kredyty, które można uzyskać przez Internet. Obecnie praktycznie każdy bank proponuje klientom możliwość skorzystania z szybkiego uzyskania kredytu za pomocą bankowości elektronicznej. Z każdym rokiem banki podwyższają kwoty kredytów, które można na takich właśnie, atrakcyjnych warunkach uzyskać.

Bankowość elektroniczna a kredyty

Z pewnością jednymi z tych, które można uzyskać niezwykle łatwo są kredyty dostępne dla klientów korzystających z bankowości elektronicznej. Każdy kto zaloguje się na swoje konto w banku może zobaczyć przygotowane dla niego, indywidualne propozycje. Oferty kredytów zazwyczaj przygotowywane są w oparciu o wpływy na rachunek klienta i ich wysokość. Ponadto, jeśli klienci wcześniej posiadali w danym banku zobowiązanie, i było one regulowane terminowo, mogą często także liczyć na niższe oprocentowanie kolejnego zobowiązania. Ponadto często w ofercie banków można spotkać dodatkowe obniżki oprocentowania, na przykład za ustanowienie polecenia zapłaty dla tego właśnie, zaciąganego zobowiązania. Klienci wskazują także na fakt, iż o wiele chętniej wybierają te oferty, w których banki deklarują wypłatę pieniędzy w ciągu krótkiego czasu. Rozpatrzenie wniosku w godzinę czy nawet w krótszym czasie nikogo już dzisiaj nie dziwi.