środa, czerwiec 21, 2017

Oferta lokat w Private Banking

Bankowość prywatna jest niezwykle złożoną usługą, która obejmuje nie tylko finanse ale także pozostałe aspekty życia klienta. To produkt skierowany do osób, które posiadają ponadprzeciętne oszczędności i pragną skorzystać z pomocy banku w ich zarządzaniu. Wśród usług dla takiego rodzaju bankowości znajdują się także lokaty. Cieszą się dużą popularnością, ze względu na zminimalizowane ryzyko oraz warunki depozytu bardzo korzystne dla konsumenta.

Sama idea private bankingu ma na celu personalizację wszystkich produktów finansowych. Dzięki temu klient może, współpracując z doradcą finansowym opracować dokładną strategię inwestycji pieniędzy poprzez dokładną analizę celów jakie stawia przed bankiem oraz szerszej perspektywy, która będzie obejmowała min. zamrożenie środków na długi okres czasu.

W Polsce bankowość prywatna nie jest tak rozwinięta jak na Zachodzie jednak wciąż przybywa nowych ofert i banki coraz chętniej oferują taki rodzaj usługi klientom, którzy tego naprawdę potrzebują. Analitycy przekonują, że bankowość prywatna najprawdopodobniej rozwinie się w pełni wraz z pojawieniem się klientów, którzy dziedziczą majątek i dzięki wiedzy poprzedniego pokolenia wiedzą dokładnie czego oczekiwać od takich usług bankowych.

Lion`s Bank i Noble Bank

Wśród najaktywniejszych instytucji w dziedzinie private banking możemy wyróżnić Lion`s Bank oraz Noble Bank. Do tej pory są to banki, które posiadają najbardziej rozwiniętą ofertę bankowości prywatnej i specjalizują się w obsłudze klienta, który wymaga od nich specjalnego – indywidualnego podejścia. Lion`s Bank w ramach private banking oferuje przede wszystkim lokaty bankowe a także art banking, concierge oraz karty kredytowe.

Do najciekawszych produktów należą lokaty bankowe tzn.:

  • Depozyty – lokaty dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta zamożnego. Umożliwiające najkorzystniejsze zamrożenie pieniędzy w banku i pomnażanie ich dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu. Lokaty są starannie dobrane dzięki dokładnemu przeanalizowaniu sytuacji finansowej konsumenta. Dodatkowo doradca finansowy zapewni swobodę w zarządzaniu oszczędnościami i brak ryzyka utraty kapitału. Do tego typu produktów należą między innymi lokaty rentierskie, które pozwalają wypłacać zarobione odsetki co jest bardzo praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem.
  • Lokaty strukturyzowane – polegające na inwestowaniu części kapitału bez ryzyka w obligacje oraz lokaty terminowe natomiast dla zwiększenia zysku inwestuje się także odpowiedni procent oszczędności klienta w sposób bardziej agresywny np. na giełdzie. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko start a zwiększona zostaje szansa na szybsze pomnożenie majątku. To bardzo atrakcyjna oferta, która nie jest ogólnodostępna klientom indywidualnym w innych bankach.

Noble Bank w swojej ofercie bankowości indywidualnej zapewnia lokaty, plany inwestycyjne, kompleksowe zabezpieczenie majątku, karty płatnicze, fundusze inwestycyjne, concierge, transfer międzypokoleniowy oraz art banking i bankowość mobilną.

Wśród depozytów w ofercie Noble Banku można wyróżnić:

  • Lokata klasyczny zysk – tradycyjna lokata terminowa z okresem zamrożenia środków od 1 miesiąca do pół roku. Najwyższe roczne oprocentowanie depozytu wynosi 3,15%. Minimalna kwota kapitału to 50 000 złotych. Oprocentowanie tej lokaty jest stałe, a kapitalizacja odsetek następuje na zakończenie trwania umowy. Usługa jest odnawialna.
  • Lokata na otwarcie II – lokata dostępna dla nowych użytkowników Rachunku Osobistego Bankowości Internetowej Noble Banku. Okres depozytu to dwa miesiące z oprocentowaniem rocznym wynoszącym 4,25%. Istnieje możliwość odnowienia lokaty jednak z zmniejszonym oprocentowaniem. Aby założyć lokatę należy dysponować środkami o wartości 200 000 złotych.
  • Lokata Rentierska Gold oraz Silver – na obu lokatach możemy zamrozić środki przez dwa lub 3 lata. W pakiecie Gold oprocentowanie lokaty wynosi od 3,65% do 4,05%. Natomiast pakiet Silver oferuje oprocentowanie w wysokości 3,45% - 3,80%. Minimalną kwotą wymaganą do założenia lokaty rentierskiej Gold jest 500 000 złotych, w przypadku lokaty Silver jest to 150 000 złotych. Produkt pozwala na czerpanie miesięcznych zysków z inwestycji. Klient otrzymuje bowiem odsetki, które wypracowały jego oszczędności w trakcie jednego miesiąca. Daje to dużą swobodę i pozwala korzystać z dodatkowych środków finansowych.
  • Lokata Żeglująca – lokata na 24 miesiące lub 36 miesięcy ze zmiennym oprocentowaniem. Zmiana oprocentowania następuje tego samego dnia w którym RPP ogłosi zmianę stóp procentowych NBP. Lokata jest odnawialna, kapitalizacja odsetek następuje wraz z zakończeniem depozytu.
  • Lokata terminowa walutowa – minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty to 10 000 EUR, USD lub CHF. Depozyt posiada stałe oprocentowanie i umożliwia odnowienie usługi. Lokata ulega kapitalizacji najczęściej w okresie 3, 5 lub 12 miesięcy.
  • Lokata Swobodna – to 12 miesięczna lokata, do której założenia wymagany jest kapitał w wysokości 50 000 złotych. Oprocentowanie roczne depozytu wynosi 3,55% w ciągu roku. Usługa jest odnawialna, a odsetki otrzymujemy po wygaśnięciu lokaty.